| Pisicanazdravana a întrebat:

Ce sunt loziile? Poate cineva sa-mi descrie aceste plante in cateva propozitii? dau votui si funda pentru asta! happyhappybatting eyelashesbatting eyelashes

4 răspunsuri:
| Minnie a răspuns:

Http://www.tpu.ro/......nte-funda/

de cate ori postezi aceasta intrebare? ai mai pus-o si ti s-a mai raspuns

| xPynckx a răspuns:

Sunt copaci asemanatori cu salcia, cu ramuri lungi, subtiri si flexibile.Din ramurile acestor copaci se impeletesc cosuri, scaune etc.winkingEste un copac... aproape identic cu rachita(salcia)big grin

| RalucaGeorgiana5 a răspuns:

LÓZIE, lozii, s. f. Specie de salcie sau de răchită din ale cărei ramuri se fac împletituri.

| lolo_3915 a răspuns:

Specie de salcie sau de răchită din ale cărei ramuri se fac împletituri. am si eu caietul si asta am scris:d