| danina a întrebat:

Ce te pune sa faci la probele de bilingv ( scris si oral )? FUNDA big grin e usor?

Răspuns Câştigător
| SVD a răspuns:

Si eu dau examenul joi...o sa fie doua probe:una scrisa si una orala. Uite aici niste subiecte la proba scrisa http://cnunirea.ro/2011/05/20/modele-de-subiecte-testare-bilingv-engleza/.O sa fie usor, nu o sa iti dea compunere sau de tradus.La proba orala iti vor da o poza sau un text si cateva intrebari pe baza lor.La fel, o sa fie destul de usor.Ca sa fi admis trebuie sa iei peste 60 de puncte; la scris ai 70p(10 din oficiu) si la oral 30p.Intreab-o pe profesoara ta sa-ti dea mai multe detalii.