| AnaMariaFlorina a întrebat:

Stie cineva sa imi spuna in ce consta probele de oral de la bilingv engleza?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti da o foaie pe care este un text si 4 sau 5 intrebari (nu mai stiu exact) pe baza textului acela. De obicei una dintre aceste intrebari se poate referi la parerea ta personala despre un anumit lucru (dar tot in tema textului). Cel putin asa a fost anul trecut cand am dat eu testul bilingv. Nu e greuwinking Trebuie doar sa te concentrezi, sa citesti cu atenie textul si sa nu ai emotii. Si daca nu ma insel, in urma cu mai multi ani s-a dat cate o poza. Si elevii trebuiau sa o prezinte, sa spuna ce vad in poza. Si la fel ca la text, inca vreo 3 intrebari dintre care in ultima ti se cere o parere. Sper ca te-am ajutat. Succes!winking

1 răspuns: