| anonim_4396 a întrebat:

Ce tehnici de invatare folositi?

3 răspunsuri:
| DarkOrbitMoon a răspuns:

Depinde de materie.
La biologie fac desene,la matematica,fizica,chime exercitii, iar la romana, geografie, istorie, filosofie citesc, apoi dezvolt singura.

| Maioru a răspuns:

Poti sa scoti ideile principale pe un caiet dupa care trebuie sa le dezvolti. Apoi nu ramane decat sa repeti tot si vei retine cu siguranta tema respectiva

| AnaMaria2719 a răspuns:

Eu ma concentrez, adica liniste totala, concentrare maxima si atentie sporita. Uneori pentru a invata anii sau date, le leg de ceva din realitate.La orice lucru pe care il invat ii gasesc un corespondent, ca sa retin mai usor.
Eu de foarte multe ori scriu lectia dupa ce o invat, e ca un test si asa vad daca am reusit.Repetitia e mama invataturiihappy