| iuliaoprea a întrebat:

Cine cunoaste tehnici de invatare rapida? Impartasiti-ne!

Răspuns Câştigător
7 răspunsuri:
| Sოﺁℓε a răspuns:

Buna! http://www.kudika.ro/......epede.html aici ai un site in care este o convorbire intre mai multe persoane ca sa inveti mai repede. eu inchid tv si calc si ma pun intr-o camera citesc de vreo 6 ori si dupa zic ce am retinut tot asa pana stiu tot :D nu ca as fi tocilara :))

| Genius21 a răspuns:

Eu intotdeauna las totul pe ultima suta de metri.Niciodata nu am reusit sa invat acasa.Cand esti presat de timp, percepi mult mai bine ce inveti.Pentru mine, metoda asta functioneaza mereu big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu asculta muzica, nu sta la calculator sau la televizor in timp ce inveti si nu lasa nimic sa-ti disrtaga atentia(cum ar fi animalul de companie, parintii, sora, fratele sau o convorbire telefonica). Incearca sa inlocuiesti termenii greu de retinut cu un sinonim mai usor de retinut.Invata doar ideile principale, nu te afunda in amanunte si evita pe cat posibil micile pauze.Asa vei termina mult mai repede de invatatwinking.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Singura alternativa este sa citesti, citesti, citesti pina in pinzele albe.Se dezvolta memoria daca intelegi.Altfel nu-i posibil.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Www.invatareeficineta.info Iata aici cel mai tare site din Romania despre invatare rapida, eficienta, dezvoltarea inteligentei, etc Aici poti descarca un cd gratuit imediat in calculatorul tau. Poti discuta cu autorul despre orice subiect ce tine de memorare si invatare.

| Didw a răspuns:

Hmm. 1.pai stai in path cu caietul (la ce a tu de invatat)
2.plimbate prin casa cu caietul laughing)
3.citeste lectia acasa.si mai citesteo si pe la scola(asa retii mai repede)
Cam atat. la mine functioneazabatting eyelashes. Fundita :o?