| lc13cm3 a întrebat:

Ce test se da pentru intensiv engleza clasa a IX-a? Am fost azi sa ma inscriu la liceu si am completat acolo ca vreau la bilingv si nu stiam ca trebuie sa dai un test sau ceva pentru asta si mi-a zis acum ca daca mai are locuri pot sa dau luni ala dar habar nu am din ce se da. Unde pot gasi modele ca am cautat si nu gasesc?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stii măcar ce înseamnă bilingv engleza? Vei face 5 sau 6 ore de engleza pe săptămână, plus geografia Angliei. Asta doar în a 9a. După se schimba. Asa ca dacă n-ai habar de engleza, nu te băga că nu treci de primul semestru.
Înainte de evaluarea națională s-au dat examenele pentru bilingv.

| lc13cm3 explică (pentru anonim_4396):

Stiu engleza, doar ca nu stiam ca se da ceva sa te duci la intensiv.

| anonim_4396 a răspuns (pentru lc13cm3):

Pt intensiv nu dai nimic, doar pentru bilingv!

| m1dn1gh7 a răspuns:

Am dat si eu, desi nu trebuia. Credeam ca trebuie. Sunt simple, du-te fara griji, oricum nu conteaza. Cel putin la mine n-a contat. Era bine sa conteze!