| Rombix a întrebat:

Ce tip de postliceala e mai accesibila,abordabila, negeneratoare de stres?

Răspuns Câştigător
| Alinuta28 a răspuns:

Cea de Activitati de secretariat. Cateva chestii cum sa umbli in word, exel si sa faci niste cereri si te-ai scos! Plus ca nu se cere prezenta obligatorie mai ales daca stii sa umbli pe calculator dupa cum se pare. Asa ca fara griji, cea mai usoara si te poate ajuta si pe viitor! Succes

Răspuns utilizator avertizat
| Alinuta28 a răspuns (pentru Rombix):

Eu am terminat-o acum un an. Mai sa stii ca e faina, pentru ca inveti multe chestii de care o sa ai nevoie pe viitor. Cum sa creezi documente si tot felul de acte. Cum merge treaba cu ele si de asemenea este un domeniu destul de cautat si din care iti iei bani frumosi stand la calculator. Plus ca ar trebui sa iti dea si diploma europeana, poti merge oriunde cu ea. Dureaza doar 2 ani si nu e greu. E chiar fain mie mi-a placut mai mult decat facultatea. Si e recunoscuta ca si o facultate doar ca putini stii asta

Răspuns utilizator avertizat
| AvalohAlyn a răspuns (pentru Alinuta28):

Imi poti spune te rog, ce materii se fac la postliceala aceasta de secretariat sau care sunt cele mai importante materii, pe ce se bazeaza, tu ti-ai gasit de lucru dupa sau inca cauti? Multumesc

| Alinuta28 a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Eu una am facut 99% documente pe calculator, si cateva referate tot despre asta. Nu am avut alte materii. Doar ce tine de informatica. Si nu lucrez pentru ca acum sunt in alt domeniu, dar am avut ocazii dupa primele 2 luni cand am terminat

| AvalohAlyn a răspuns (pentru Alinuta28):

Pai si nu ai avut cursuri cu materii, domenii ca la orice scoala?
Adica vrei sa spui ca materiile le faci numai la calculator nu? stai numai la calculator toate orele de curs de la scoala?