| Paun_Ionut_1996 a întrebat:

Ce trebuie sa fac daca sunt seful clasei?

Răspuns Câştigător
| MalleusMaleficarum a răspuns:

Păi eşti responsabil cu strângerea şi predarea banilor pentru fondul clasei, fondul şcolii, dacă veţi cumpăra nişte culegeri, caiete ale elevului sau manuale prin comandă vei strânge tu banii pentru ele, posibil să ai şi cheia de la clasă, să descui dimineaţa/după amiaza (depinde de la cât ai ore, bineînţeles) dacă nu este descuiată uşa şi s-o încui când plecaţi acasă, să îţi spună câte un profesor să mai faci o listuţă cu câte ceva, lucruri de genul.
Trebuie să fii destul de responsabil pentru a fii şeful clasei însă.

| Paun_Ionut_1996 explică (pentru MalleusMaleficarum):

Ms dar pot sa dau eu cheia de la cls la cineva vr daca sunt sef nu e asa?

| MalleusMaleficarum a răspuns (pentru Paun_Ionut_1996):

Da, bineînţeles că poţi.

4 răspunsuri:
| augu667 a răspuns:

Eu fac asa:controlez temele la toti, am cheile clasei, ect.Asa fac eu.Hai pa

| Alexandra11111111112222222222 a răspuns:

Pai ca sef al clasei trebuie sa fi hotarat, sa ai initiativa, sa cooperezi cu ceilalti despre lucruri pentru clasa ta si in ultimul rand sa le vorbesti pe intelesul tuturor!