| anonomam a întrebat:

Cum pot sa devin seful clasei?

12 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Si mai toti partari o sa arunce vina pe tine " Cine a zis faceti x? " aaa pai sefu clasei laughing stai in banca ta.

| AFR81 a răspuns:

Invata bine, ia note mari, nu absenta si incearca sa te pui bine cu profesorii si cu colegii.

| sierra1 a răspuns:

Dă-le colegilor cîte un suc să te voteze la începutul școlii (se poartă mita electorală!)

| Yurisa a răspuns:

Daca se intampla ceva la tine o sa tipe profesorii, fii atent la mine laughing

| PaulStudio a răspuns (pentru Yurisa):

Yurisa ai un nume foarte frumos, inseamna creativitate si tandrete, poate nu este numele tau adevarat, dar imi place sa dau sens chiar si numelui tau de aici cu care ajuti atata lume happy

| Yurisa a răspuns (pentru PaulStudio):

In realitate am un nume si mai frumos tongue

| PaulStudio a răspuns (pentru Yurisa):

Foarte bine, il tii ascuns, dai un gram de mister, si finetewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa te descurci bine ca leader in clasa respectiva, sa fii serios, responsabil etc. si votat/aprobat de clasa.

| Iunix a răspuns:

La școală? hff nu-i așa important. Oricum nimeni nu o să asculte de tine ( sau na, 80% nu or să asculte )
Și ce doriți dumneavoastră să faceți ca șef al clasei?

| wpetterssone a răspuns:

Șeful clasei trebuie să aive calitățiile unui lider: determinare, perseverență, rezolvarea problemelor minore, inițiativă, responsabilitate, toleranță spre eșec, încredere în sine, optimism, realizarea de viziuni, creativitate, independență și căutarea feedback-ului.
Pentru a fi șeful clasei trebuie să fi fost propus de colegi sau profesori și să fi ales de către profesor diriginte sau de către elevi, prin vot.
Eu am fost în ultimii doi ani de liceu șef pentru clasele din perioada mea. Am avut multe îndatoriri.
Șeful clasei se ocupă de serviciul pe clasă de curățenie, raportarea absenților profesorului, adunarea și distribuirea de documente, și multe alte îndatoriri.
Când se fac înscrieri pentru șefii de clasă, mergi și tu. Nu vei pierde nimic.

| PaulStudio a răspuns:

Ai vrut sa zici: Cum pot sa devin sclavul clasei?

| X3RO a răspuns:

Inearca sa te intelegi bine cu majoritatea din clasa, dar nu iti recomand pentru ca daca se intampla ceva tu o sa fii tapul ispasitor.