| WildNature a întrebat:

Ce trebuie sa fac sau sa invat ca sa pot intra in armata romana?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Esti neclar, ce vrei sa ajungi?
In orice caz te poti uita pe site-ul oficial al MApN, acolo se prezinta cariera in armata si ce pasi trebuie urmati pentru fiecare categorie - soldati, gradati, subofiteri si ofiteri. Numai bine!

| mixxjim a răspuns:

Daca vrei sa devii soldat-salariat al armatei, fara liceu militar sau scoli de ofiteri/subofiteri/maistri gasesti aici toate informatiile necesare http://www.mapn.ro/recrutare/sgv1.php

| valerian94 a răspuns:

Armata dupa cum sti nu mai este obligatorie cu a avut-o tatal tau daca vrei sa te inrolezi in armata tr sa dai niste banuti si ai rezolvat tot da sa ai cu cina sa faci treaba.Bafta!