| SorryForPartyRocking a întrebat:

Ce trebuie sa invata la Bacalaureat la proba orala la romana? ...interpretari,personaje,sa povestesc romane sau ce?

Răspuns Câştigător
| lyyzz a răspuns:

La proba orala la romana nu trebuie sa inveti decat stilurile functionale(in cazul in care nu le stii)si tipurile de text adica:narativ, descriptiv, informativ, argumentativ. Cam asta trebuie sa stii.

Răspuns utilizator avertizat
3 răspunsuri:
| H00LiGaN a răspuns:

Pai cum sa-ti spun cam TOT ce vi s-a predat mai ales anul acesta! Ca nu stii ce o sa-ti pice sunt cam 100 de subiecte.Eu cand am dat din 45 cati am dat intr-o zi 32 am prins poezie.