| Drew's_Kryss_2000 a întrebat:

Ce trebuie sa stii la corigenta de pe semestru 2 la limba română clasa 12?

#Funda

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu exista corigenta pe sem.II, ai ramas corigent fiindca ai avut media ANUALA sub 5.
Vei sustine examenul de corigenta din toata materia clasei a XII-a, in scris si oral.

| Lioana a răspuns:

Nu poti fi corigent doar pe un semestru daca sustii examen de corigenta. Examenul de corigenta se sustine de catre cei care nu au obtinut media anuala 5 (deci corigenta e pe intreg anul scolar) si pe bazeaza pe toata materia clasei a XII-a la Limba Romana.
Invata toata teoria si citeste operele principale facute in clasa XII-a. Eventual vizioneaza filmele facute dupa acele carti (daca exista).

| BlueDark a răspuns:

Ce s-a predat in semestrul 2.Tot.

| Neorxnawang a răspuns:

Te intelegi cu profesorul, am avut un prieten tot a 12-a care a ramas si nu a dat din toata materia, a discutat cu profesorul si el i-a spus din ce ii da, acum nimeni nu stie sa iti spuna cu exacitate, nu stim ce gandeste profesorul, nu se mai tine cont.

| Cry_Anda_1994 a răspuns:

Toata materia din sem 2 si din 1