| GeorgeMihai a întrebat:

Ce ziceti? Are dreptate?
https://www.youtube.com/watch?v=ONZGYu2m-eM

4 răspunsuri:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Nu are dreptate. Este f adevarat ca autoritatile au fost incompetente si ursul nu trebuia impuscat. L-as intreba totusi ce solutii are el pentru situatii de acest gen care cu siguranta se vor repeta, atata timp cat el critica pe cei care critica, are patul nefacut si evident ca e nespalat pe ochi. In curand va veni ninsoarea si acest minunat domn ca atatia alti vlogeri ( moda noua si necomunista ) vor avea scuipat la gura ca nu se poate iesi din bloc de zapada. Cand aveam varsta lui tara era comunista ( care nu ii convine lui ), noi puneam mana pe lopata si curatam zapada, gunoaiele, si plantam pomi. Acum nu ne mai trebuie, avem Youtube. Asadar a spune un adevar e una, a avea dreptate e alta.

| GeorgeMihai explică (pentru Popescu_Eugen_1964):

Stimate domnn, atat dumnealui cat si dumneata ati copilarit in vremuri diferite.Nimeni nu este perfect!

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru GeorgeMihai):

Tocmai de aceea eu in locul dumnealui mi-as cunoaste limitele si nu as vorbi despre lucruri care nu le cunosc. In momentul cand baga in carca comunismului ( despre care are cunostinte 0 ) fapte care nu au nici o legatura este evident ca abordarea situatiei pe care o pune in discutie il depaseste complet. Dar ce sa-i faci, e la moda cand esti pe afara sa dai vina pe ceva. 2. Repet - Se observa gradul de educatie, respectul pentru el si pentru mine cand imi vorbeste dintr-un pat nefacut. Daca era comunist n-ar fi facut asta, mai mult -ar fi vorbit mai putin, ar fi facut mai mult. Evident este barometrul valorii lui de patriot a ceea ce ar fi el in stare pentru tara. Repet - Este adevarat ca problema cu nevinovatul urs a fost gestionata execrabil. Pe timpul meu ( comunist ) nu se intamplau asemenea lucruri. Fiecare stia ce are de facut. Asa ca daca spui un adevar ai grija ce iti iese din gura daca vrei sa ai si dreptate. Nu aduc nici o acuza nimanui, stiu cum e cand esti tanar ca am fost. Cine vrea sa creasca se corecteaza si isi maturizeaza gandirea. Evident, trebuie sa recunosc ca am facut morala. Uneori nu strica. Daca esti descheiat la pantaloni si iti atrag atentia iti vreau vreun rau?

| GeorgeMihai explică (pentru Popescu_Eugen_1964):

Nu trebuie sa judecam, nimeni nu este perfect.Sincer acum!