| Nimeni91 a întrebat:

Cei care sunteti la filologie si dati bacul anul asta sau anul urmator: "Ora fantanelor", de Ion Vinea, poezie avangardista si " Moartea lui Fulger", de George Cosbuc, prelungire clasica si romantica, trebuie studiate neaparat? Voi le-ati studiat? Cei doi autori nu fac parte din autorii canonici. Profa a spus ca e prea putin probabil sa pice, asa ca nu vrea sa ni le predea detaliat, asa ca doar vom scrie cateva idei despre aceste opere. Mentionez ca sunt in clasa a 11 a.
Multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| Nirvanaaa a răspuns:

Nu au picat niciodată și nu vor pica. De aceea va preda doar ca sa aveți idee in mare. Vrea sa se axeze pe autorii canonici ca ei se dau.

| Nimeni91 explică (pentru Nirvanaaa):

Multesc foarte mult! M-ai linistit. M-au cam speriat niste rude care mi-au spus experienta lor valoriasa cu bacul, au mentiobat o gramada de autori pe care eu nu i-am vazut in randul canonicilor. Multumesc din nou!

| Nirvanaaa a răspuns (pentru Nimeni91):

Cu mult drag happy.