| rebeca20094567 a întrebat:

Cei care sunteti la Mihai Eminescu Petrosani si sunteti pe profilul filologie. Imi puteti spune cum este?

3 răspunsuri:
| Hyperion7 a răspuns:

Nu am fost filo,am fost științe sociale și se cam aplica și la filo ce urmează să îți zic dar și la alte specializări.
Daca înveți și ești dedicat orelor, indiferent de liceu sau specializare,nu dai gres.
Daca îți place istoria, engleza, literatura și ești o persoană care știe cum să facă să aibă și viața socială pe lângă liceu, perfect.
Filo e destul de lejer, acum tine și de tine, că dacă nu bifezi macar 2 criterii de mai sus, o să fie puțin dificil, dar nu imposibil.Greu e mate info sau Științe ale naturii, filo e lejer.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La filologie in general e mai lejer ca la alte profile! Daca iti plac limbile straine, istoria, geografia si romana te vei descurca! Poti sa dai linistit la drept sau la politie dar daca vrei sa dai la IT sau medicina iti va fi greu deoarece nu mai face matematica, fizica, chimie, biologie din clasa a-11-a