| Dragon01 a întrebat:

Che Guevara promovat de idioti?
Am scris pe blogul meu un articol cu titul de mai sus.
Credeti ca am facut bine? Uitati-va pe blog www.cozmindinu.blogspot.com

1 răspuns:
| Dumnezău a răspuns:

Cred ca e adevarat.Sunt o multime de cocalari care poarta tricouri nu numai cu Che, ci si cu mai multe personalitati care cred ca habar n-au cine au fost cei ce sunt ilustrati pe tricourile lor.Eu unul,il respect enorm pe Ernesto Guevarra si il consider unul din cei mai emblematici oameni din istorie, desi convingerile mele politice tind mai mult spre extrema dreapta, Che a fost cu adevarat un erou si un om demn de toata lauda si peste 100 ani.De ceva timp(vreun an) il consider modelul meu in viata, pentru ca este cu adevarat o parte din istorie.Dar ai dreptate, este promovat si de wannabe care nu stiu cine a fost nenea ala cu bereta cu stea in cinci colturi.Hasta la victoria siempre! Hasta El Che! happy