| dragutzu258 a întrebat:

Cine a auzit vreodata de Rapa Diavolului?

Răspuns Câştigător
| thegatekeeper a răspuns:

Am citit despre locul respectiv. Se spune ca au fost ingropate cateva comori in zona in urma cu cateva sute de ani, iar in anumite nopti din an apar flacari deasupra acestori zone. S-au raportat si diferite fenomene paranormale care se presupune ca s-au petrecut acolo, cel mai adesea legate de existenta comorilor. Personal, nu stiu ce sa cred, prefer sa nu ma pronunt. Locuiesc destul de aproape de locul acela, dar nu l-am vazut niciodata (nu am avut ocazia). Sunt foarte multe legende despre aceste asa-zise comori din sudul Romaniei, inclusiv in satul bunicilor mei.

3 răspunsuri:
| allyn333 a răspuns:

Da, eu

| dragutzu258 explică:

Va tine sa mergeti?

| thegatekeeper a răspuns (pentru dragutzu258):

Ar fi interesant sa merg acolo, dar sunt aproape sigur ca nu s-ar intampla nimic iesit din comun si ca nu as fi martorul niciunuei intamplari supranaturale. Exista o multime de astfel de legende prin zona sudica a tarii, inclusiv in satul bunicilor mei, dar personal, nu am vazut nimic iesit din comun in ceea ce priveste asa-zisele comori.