| alexvl a întrebat:

Cine a dat bacul anul acesta? si cum vi s-a parut

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La Romana a fost foarte usor, nu usor.
La Matematica a fost foarte greu, nu greu. 70% din subiecte au fost subiecte tip care se gaseau in 1, maxim 2 variante din cele 100, ultimele publicate in 2009.
La Informatica (obiectul la alegere), a fost nivel mediu, accesibil tuturor.

Oricum daca inveti o sa-l treci. Eu l-am trecut fara pregatire.
Succes!

3 răspunsuri:
| ZvT a răspuns:

La matematica nu am reusit nici din a doua incercare. La geografie si romana au fost subiect accesibile tuturor, chiar si pentru cei ca mine care nu s-au omorat cu invatatul.
Ca organizare... militarie a fost... a incercat un baiat sa se uite la mine, dadeam proba la matematica, si ne-a spus ca ne da afara imediat pe amandoi. O secunda nici nu stiam de ce. Cand am trecut pe hol am vazut exercitii rezolvate pe tabla in alte clase, ca doar acolo nu bate camera.

| Bogdana91 a răspuns:

Buna! Eu am dat Bac-ul anul acesta. Am fost la profil real: matematica-informatica. La romana si matematica mi s-a parut relativ usor, insa la informatica am intampinat niste dificultati, pentru ca domnul ministru a hotarat sa dea aceleasi subiecte si la cei de la mate-info simplu si la cei de la intensiv informaticahappy. Intr-adevar, daca te straduiai putin sa inveti, nu aveai cum sa nu iei Bac-ul.

| Adytzu123 a răspuns:

Usor varmiu l-a luat cu 9.88big grinbig grinbig grin Funda:X:X