| Fetitsa123 a întrebat:

Cine a dat teza la mate din semestrul acesta (clasa a 6a )? Din ce se da teza.Raspunsuri rapide va roooog :*. Funda

5 răspunsuri:
| Alex1886 a răspuns:

Am dat eu azi : probabilitati, numere iintregi, constructii de triunghiuri si regula de 3 simpla happy aa si marimi invers proportionale big grinbig grin

| Ideea a răspuns:

Algebra:
Marmi direct si invers proportionale.
Numere intregi.
Geometrie:
Definitii riunghiuri dreptunchice, isoscel si echilateral

| SwettyCat a răspuns:

Buna! Eu am dat teza si o sa va dea din:I.Algebra: rapoarte si proportii,proportii derivate,procente...,marimi direct proportionale si marimi invers proportionale, operatii cu numere intregi(adunare, scadere, inmultire, impartire).
II.Geometrie:linii importante in triunghi(bisectoarea,inaltimea, mediana, mediatoarea)drepte paralele(taiate de o secanta), aria unui triunghi.
In fine, n-o sa va dea teza din ce nu ati facut la clasa:*

Daca vrei iti dau si exercitile.
Sper ca te-am ajutat!:*

| XxZenXx a răspuns (pentru SwettyCat):

Da-mi-le mie, te rog! ca dau teza lunisadhappy.

| marelemik a răspuns:

Teza se da din capitolele de baza care le-ai facut semestrul acesta.ramane la alegerea profesorului ce exercitii va aplica in ea