| CampioncCuRapid a întrebat:

Cine a fost mihai viteazul dar stefan cel mare? dau funda la raspuns si raspunsurile va aparea in 2 miunte si faceti un argument desore mihai viteazul si stefan cel mare in 2 miunte sa apara raspunsurile

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cati ani ai? Chiar nu stii ca Mihai Viteazul a fost domn al Tarii Romanesti(si timp de cateva luni si al Transilvaniei si Moldovei) iar Stefan cel Mare si Sfant a fost cel mai mare domn al Moldovei? Pentru detalii poti citi pe ro.wikipedia.org. Numai bine!

| MenInShadow a răspuns:

In primul rand: INVATA SA SCRI BA!

Stefan cel mare:http://ro.wikipedia.org/wiki/%C8%98tefan_cel_Mare
Mihai viteza:http://ro.wikipedia.org/wiki/Mihai_Viteazul
P-s Am scris "viteza" intentionat
Multumit?

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mi-ar trebui funda ta si ti-as raspunde daca ai sti sa scrii. Asa...mai bine lipsa!

| Deea a răspuns:

Cat de incult trebuie sa fi sa nu sti cine au fost mihai viteazu si stefan cel mare? ai trecut clasa a 4-a? doamnee. si ti-ai facut cont doar pentru intrebarea asta? exista gugle pe la noi. pe la tine nu...esti prost ma! du-te si ia o carte de romana ca si prietenul meu scrie mai corect decat tine si nu pot sa zic ca e destept...

| Ruxuletz a răspuns:

Degeaba noi raspundem in 2 minute daca raspunsul apare in 4 ore.

| Atotstiutorul a răspuns:

Hai ca te ajut eu ca vad ca aici esti luat peste picior
-Mihai Viteazu a fost un valah al imperiului dacic, el a purtat razboaie in special cu asiatici care in vremea aceea ne cotropeau tara, el a ajuns sa fie domn deoarece Papa Clement al-VIII-lea a fost prins in farmecele efemere ale unor domnite din curtea domintorului Sigismund Bathory,a fost domn peste Tara Romaneasca,Moldova,Transilvania, a purtat numeroase razboaie in special cu asiatici pe care ia invins definitiv intr-o inclestare in raul YagTze. el a murit singur lasand datorii externe care se prelungesc si astazi.
Stefan cel Mare Domn al Moldovei, o trasatura caracterisitca pentru stefan cel mare era faptul ca supusi lui faceau glume/caterinca pe seama lui el fiind MIC de inaltime, era asa de mic incat taicasu (bogdan al II-lea) ii facea baie cu pipeta, a fost un domn bun a construit manastiri,biserici si multe altele.el a ramas in istoria romanilor in special pentru luptele purtate de la Oituz, Marasti, Marasesti

| CampioncCuRapid explică:

Pai in clasa a 4 facem istorie si geografie