| Lovelyx3Friendly a întrebat:

Sunt clasa a 8a si mai e putin pana la sfarsitul anului si as vrea si eu sa stiu despre admiterea la liceul Dinu Lipatti, ma poate informa cineva? (cu ce medie se intra, in ce consta proba de aptitudini, etc)

3 răspunsuri:
| Jeraticx a răspuns:

Din cîte știu eu, Liceul „Dinu Lipatti " este un liceu de artă, cu secții de muzică, ( instrumente și canto), arte plastice, (pictură, design, sculptură), coregrafie și cred și artă dramatică.
Ei bine, în afara obiectelor de cultură generală, pentru aceste specialități se dau probe de aptitudini și dacă nu le iei nu intri uite este cam tot ce stiu eu sunt in 7A daca te-am ajutat poti sami spui

| Lovelyx3Friendly explică (pentru Jeraticx):

Eu vreau sa dau la sectia de actorie happy nu prea m-ai ajutat.