| Denisa314 a întrebat:

Cine cunoste biologia de clasa 9 si ma poate ajuta cu niste intrebari?
Funda

5 răspunsuri:
| FatUglyVirgin a răspuns:

Cum ar fi?

| dodo1530 a răspuns:

Cred ca pot si eu! big grin, sa auzim.

| Peter920 a răspuns:

La ce anume?

| Denisa314 explică:

Explica intr-un text cum se va modifica mediul de trai al fiintelor vii si structura ecosistemelor riului Nistru, daca pe malurile lui va fi construita o
noua uzina sau centrala electrica. Mentioneaza modificarea temperaturii apei, cantitatii de oxigen dizolvat si efectivul speciilor de pesti (avind ca exemplu stiuca, mrena si platica.)

| Denisa314 explică:

Construieste o piramida de biomasa in care nivelele trofice sa fie constituite din : zooplancton, caras, rata-cu-ciuf, nurca, vidra, stiuca.