| ralluca15lp a întrebat:

Cine imi da cat mai multe argumente pro si contra studierii logicii? dau funda urgent!

Răspuns Câştigător
| ARTQ a răspuns:

Logica ne dezvaluie tainele profunde ale subconstientului nostru, aducand umanul spre lumina revelatiei. Ratiunea omeneasca este guvernata de logica ce se refplecta in timpul si spatiul real, uneori chiar material. Asadar aceasta complexa stiinta trezeste in constiinta umana legaturile dintre conceptiile pe care le avem despre univers si le clarifica dandu-le o forma rationala. Sper ca iti este de ajutor.

2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Pro
logica este esentiala cunoasteri umane
logica ne ajuta foarte mult in ce este stiinta uite un exemplu newton a descoperit gravitatia logic ca dupa legiile lui putem sti ca cometa haley va veni mereu logic, logica e ratiune, stiinta, realitatea

| RAY a răspuns:

Contra nu mereu cei logic e si bun, logic ar fi ca cei mai puternici sa conduca lumea dar noi avem si sentimente