| FrumoasaTa a întrebat:

Cine imi da niste situri unde pot sa invat gratuit limbile:bulgara,engleza,rusa,franceza, italiana, germana si spaniola? URGENT...Sa va spun motivul? OK.La anul' plec la mare la Bulgaria si nu stiu nici o boaba din limba bulgara si chir daca se aseamana cu cea rusa nici pe ea nu o stiu bine.Adica o stiu dar nu la perfectie...Nu inteleg toate cuvintele si mi-e greu sa ma exprim in rusa. AJUTOOOOOOR. Funda+puncte.Va rog mult

6 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Mai bine invata direct bulgareste! Eu am fost in Bulgaria cu fi-meu, acum vreo 3 ani. Impreuna, vorbim 5 limbi straine, plus romana. Nu ne-a ajutat la absolut nimic chestia asta. In afara de cateva cuvinte romanesti pe care le mai rup chelnerii pe la restaurante, n-ai nicio sansa, indiferent ce alta limba folosesti in afara de bulgara.

| SmoKeD a răspuns:

Eu am fost 2 ani la rand si am vorbit numai in engleza si m-am inteles perfect cu ei.happyDar acum depinde si de persoanele cu care stai de vorbahappy

| deliaaaaa a răspuns:

Pai unul ar fi revrso ii foarte bun eu il folosesc ii super crede-ma, iar pentru franceza ar fi "francaisfacile" unde is teste si lectii...

| FrumoasaTa explică (pentru deliaaaaa):

Ai putea sa-mi trimiti linkul te rog

| deliaaaaa a răspuns:

Sau ar mai fi pentru engleza : "tolearnenglish"
sau pe http://www.allysatis.org/ficheeleve/eleve.php?lang=7&langaff=36 sper sati fi fost deajutor