| martensica a întrebat:

Cine imi poate recomanda si mie o carte de psihologie? O carte care te poate face sa-i intelegi mai bine pe cei de langa tine, care sa te ajute sa-ti dai seama ce intentii au si ce isi doresc, pur si simplu sa-i citesti mai usor.

5 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Vezi ca se mai gasesc in librarii vreo 2 carti cam groase, despre cunoasterea sexului opus, alta despre limbajul corpului si semnele dragostei, alta ar mai putea fi despre. Lectii particulare - una dintre cele mai bune!, a dr.Cristian Andrei (9595).

Irina, aia indicata de tine e cam veche. si e mai mult pentru cei ce se specializeaza in analiza tranzactionala!

| Irina a răspuns:

Ce mi-a placut mie tare mult e "Ce spui dupa buna ziua" de Eric Berne. Merita sa o citesti.

| citron a răspuns:

O singura carte nu te poate ajuta sa intelegi lucrurile astea...incearca sa urmezi cursurile facultatii, dar daca nu ai posibilitati citeste mai multe carti, nu doar una! uite, gasesti aici multe carti psihologice http://www.cartiaz.ro/....../index.php

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca cu manualele de scoala, dupa ce intelegi ce scrie acolo Uita-te la final, se mai dau liste cu varii carti. le cauti si-ti faci o parere

| string a răspuns:

Hmm...banuiesc ca vrei sa-i intelegi in special pe barbati?
cred ca o carte ajunge :) Uite care: http://www.librariaonline.ro/......t_info.php
Si o sa intelegi si ce este cu arhetipurile feminine si relatiile intre ele.
Have fun!