| Aphrodi a întrebat:

Cine imi poate spune parerea lui in legatura cu : De ce a fost Eminescu un geniu? Dau fundita celui care explica cat mai detaliat parerea lui.

2 răspunsuri:
| suscitaresubjugaintermitent a răspuns:

Incultilor.Poeziile lui Eminovici sunt suculente si au un mesaj emotionant si totodata proverbial

| anamaria981998 a răspuns:

Mie nu mi se pare ca Eminescu este un geniu. Eu locuiesc in comuna unde s-a nascut Eminescu, dar tot nu mi se pare a fi un geniu... nici nu imi plac poeziile lui :-D.