| Aditu94 a întrebat:

Cine isi aduce aminte de aceste jocuri ale copilariei?
Spanzuratoarea Jocul Copilariei
Adevar si Provocare - Joc
Sotronul - Cum se joaca
Jocul de-a v-ati ascunselea
Mima - Cum se joaca
Podul de piatra s-a daramat - Joc al Copilariei
Baba Oarba - Cum se joaca
Fazan Joc
Saritul Corzii - Jocul Copilariei
Magarusul - Joc
Jocul Elasticul
Frunza Joc
Flori, Fete si Baieti - Reguli
Joc Castelul
Turca Joc
Patratica - Jocurile copilariei de alta data
Omul Negru Joc
"1, 2, 3, la Perete Stai!" - Jocuri Copilaresti
Matele Incurcate Joc
Joc Statuile
Prinselea Joc
TOMAPAN - Jocul Copilariei
Ratele si Vanatorii - Jocurile Copilariei Afara
"X si O" - Jocul Copilariei
"Tara, Tara, Vrem Ostasi" - Jocul Copilariei

10 răspunsuri:
| Brizbriz a răspuns:

"Cine isi aduce aminte de aceste jocuri ale copilariei?
Spanzuratoarea"

la americani era o vorba:
"If you remember the 60s you weren't there"
(daca nu iti aduci aminte de anii 60 (1960) atunci nu ai fost acolo)
care se refera la faptul ca anii 1960 au fost unii dintre cei mai grozavi pentru tineri (explozia opiniei tinerilor (pana atunci, pana nu aveai 30 de ani nu te baga nimeni in seama) explozia libertatii sexuale (make love not war, explozia culturii rock (The Doors, Led Zeppelin, Woodstock, etc.) samd)

exact acelasi lucru spui si tu... cine isi aduce aminte de jocurile alea s-a inascut cu MUUUUULT inainte de smartphoane sau macar computere si internet
acum e cu "make love not warcraft"hee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Io imi aduc aminte ca le am jucat si am avut copilarie astia din ziua de azi adica generatile de distrusi fara copilarie habar n au ce s astea., sunt mandru ca m-am nascut in 83

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Si la fel si ei isi vor aduce aminte cu drag de copilarie. Si no vor avea nici o problema ca nu s au jucat aceleasi ca si tine.
Nici tu nu te ai jucat ce s-a jucat strabunicii tai. Sau geto-dacii.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Copilarie? astia nu au asa ceva. nici scoala nu fac ca sunt online? numa doctori iasa din ei., generatii de distrusi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Și eu am luat parte la astfel de jocuri. Au fost odată și nu mai sunt că-s încuiați, se mulțumesc cu divice-ul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Îmi amintesc ceva, sunt nascut in 93, parcă abia aparuse telefoanele cele cu butoane in anii mai in fată. Nu vedeai stiri sau alte chestii pe telefon ca lumea sa fie prea concentrată și informată din telefoane. Pc nu prea era, sau nu avea toti in casă, habar n-am. De Facebook, insta și toate prostiile nu stiam. Adica nimeni din copii de cartier nu pomenea de asta. Vorbeam de footabal, faceam sotron, tara, Tara vrem ostași, etc laughing

| Strwberrs a răspuns:

Ce frumoase sunthappy

| Trixt3r a răspuns:

TOMAPAN si Matale Incurcurcate n-am auzit de ele, de restul imi aduc aminte.

| existential a răspuns:

Ce viata simpla, ce vremuri erau. Imi amintesc de sotron, spanzuratoare, elastic, prinselea, magarusul, ratele si vanatorii, la perete stai, x si o, tara, tara, vrem ostasi. Ultimul inca mai este de actualitate.

| geani87 a răspuns:

Flori fete sau băieți era jocul meu preferat.Îl adoram