| anonim_4396 a întrebat:

Cine ma poate ajuta cu tema la romana? Am studiat balada Pasa Hassan si am primit urm tema : prezentati imaginile vizuale si auditive si de miscare, figurile de stil care intra in componenta acestora si semnificatia lor. Dau funda :d

Răspuns Câştigător
| Siracuzia a răspuns:

Pai cauti imaginile auditive, vizuale si de miscare din text si le scrii semnificatia.De exemplu imaginea auditiva zalele-i zuruie crunte exprima groaza, frica lui pasa Hassan.
Funda?puppy dog eyes