| fariseu a întrebat:

Cine poate să-mi explice cum adică îţi faci studii la universitate prin corespondenta? Ce este aceasta? Mulţumesc

1 răspuns:
| SkyPilot a răspuns:

Nu e chiar prin corespondenta, este online. Ti se spune la inceput ce obligatii ai pentru fiecare curs pe care il incepi. Fiecare curs poate fi organizat altfel. Ti se trimit cursuri, fie tiparite fie online, saptamanal ai de citit si ai o obligatie de indeplinit (un miniproiect, o discutie cu colegii tai online, un test online in timp limitat etc.). Uneori ti se poate cere sa mergi la examen la sediul lor. Lucrurile astea depind de la o universitate la alta si de la un profesor la altul.