| ENDofGaming a întrebat:

Salut cine poate sa-mi explice ce este un liceu si universitate?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Liceul este scoala clasele 9-12; iar universitatea este locul unde te duci dupa ce termini un liceu. Universitatea are mai multe facultati pe diferite domenii. Poate dura intre 3 si 5 ani cred.

| ENDofGaming explică (pentru anonim_4396):

Ce diferenta este intre un liceu si colegiu si care sunt mai bune :d

| anonim_4396 a răspuns (pentru ENDofGaming):

Uite aici gasesti informatii detaliate. Sper sa te ajute. Dar daca vrei opinia mea, eu as alege colegiu de orice fel numai colegiu sa fie si daca nu are clasele 5-8 e ideal! http://forum.portal.edu.ro/index.php?showtopic=146218