| anonim_4396 a întrebat:

Cine raspunde primul (corect) la intrebarea urmatoare primeste funda!
Intrebare: Care plaman e mai mare (stangul sau dreptul)?

10 răspunsuri:
| SantaAndrei a răspuns:

Dreptul e mai mare, pentru ca stangul trebuie sa faca loc si inimii langa el

| DMV a răspuns:

Plamanul drept e mai mare asta in cazul incare nu e situs inversus si inima e in dreapta (se intampla la 1 din 100.000 gen)

| gabyS98 a răspuns:

Dreptul

| mihaibute a răspuns:

Acela drept e mai mare pentru. ca inima are varful spre stanga. funda?

| Florycyk_Fllory_1990 a răspuns:

Din cate stiu este stangul...happy

| CLDaraBomMinzy a răspuns (pentru Florycyk_Fllory_1990):

Stangul este mai mic pentru ca isi imparte spatiul cu inima si are doi lobi, iar cel drept are trei lobi.

| Alex_Dan_1997 a răspuns:

Dreptul.

| Insuficient a răspuns:

Plaminul drept este alcatuit din trei parti, iar plaminul sting este alcatuit din doua parti deoarece acolo se afla inima. Plaminul drept este mai mare

| CLDaraBomMinzy a răspuns (pentru Insuficient):

Acum nu se mai pune ca am zis eu raspunsul tongue

| Andrada_Lantoș_1998 a răspuns:

Dreptul