| Δи∂яɛɛα Ƨcʋмρικ a întrebat:

Cine stie cate nuante de culori pentru ochi sunt?

18 răspunsuri:
| Cσσкiє a răspuns:

Ochii verzi, niciodată să nu îi crezi,
Ochii albaştri ca seninul, te îmbată ca şi vinul,
Ochii căprui, fură inima oricui,
Ochii negri şi blânzi, de dragoste sunt flămânzi.
In a sample of 324 patients from 5 "urban clinics" in Massachusetts and Maryland (therefore spanning many socioeconomic and racial groupings), those investigators reported:
32% blue/grey irises
15% blue/grey/green irises with brown/yellow specks
12% green/light brown irises with minimal specks
16% brown irises with specks
25% dark brown irises
http://www.art-dept.com/......folio.html
Probabil vreo 24, cele de mai sus şi cele clasice. Sănătate!

| Parisblue a răspuns:

Pai cum au zis si ceilalti nuantele de baza sunt: verzi, albastri, negri si caprui... dar eu cred ca exista,, n" culori care se pot realiza!happy

| ḭṆḠḕṙḀṠ a răspuns:

4 culori, dar mai exista si ochi care au 2 culori intr-unul singur

| iuliaoprea a răspuns:

Aproximativ 18, dar avand in vedere ca fiecare ochi si culoare e unica... poti spune ca milioane

| kaTTsu a răspuns:

Iti recomand maro, mov, roz, bej sau auriu/alb sidefat - daca vrei mai multa stralucire. Daca nu ai cearcane sau alte probleme poti folosi si culori precum albastru, violet si verde ( sau alte nuante mai stridente ). Cat despre creion si mascara, stiu ca se foloseste doar negru, dar poti incerca si maro pentru un look mai bland.

Răspuns utilizator avertizat
| cami_5314 a răspuns:

Http://en.wikipedia.org/wiki/Eye_color#Spectrum_of_eye_color
In principiu astea de aici, dar sunt si multe combinatii intre ele.

| EANS a răspuns:

Sunt 7.ma-m informat si sunt 7

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

verzi albastri caprui negri-4culori
Imi dai fundita?batting eyelashes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai ti la zis myrunykawinking

Ea merita acea funditawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista 4 nuante(negri, albastri, vrezi si caprui)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt cam infinite

| Căpșuuu a răspuns:

Adica vrei pentru lentile de alea de contact? pai pentru alea sunt o multime aproape toate culorile... dar pentru ochi naturali sunt:negri, caprui, verzi, albastri, turcoaz, gri(rar), maro si mai sunt dar rar combinatii...big grin

| LuciaCristina1996 a răspuns:

Diriginta mea ii are albastri foarte deschis spre gri

| 12345vdghsvbv a răspuns:

Pai sunt 4 importante verde, negru, albastru si maro(caprui) dar mai rar combinatii de genul...
spre ex eu am doua culori maro cu verde

| 12345vdghsvbv a răspuns:

Eu am o combinatie intre maro si verde

| tammyta a răspuns (pentru 12345vdghsvbv):

Se numesc "ochi de kihlimbar"