| PulbereDeStea a întrebat:

Cine stie cum se da admitere anul acesta la facultate? Pe site scrie asa, nota de la interviu plus media notelor de la bac si ca vor fi admisi candidatii care au obtinut la interviu nota minima 7. Parca era vorba ca se schimba admiterea si ca nu va mai conta media de la bac, nu?

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Fiecare facultate îți are modul său de examinare, acum urmărești și perioada de concursuri/examinări că atunci pot interveni modificări.
www.elegefacultatea.ro
Succes!
Pa, pa.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Admiterea s-a schimbat de anul trecut dar nu cu eliminarea mediei de la bacalaureat ci pe aceea din timpul liceului.
Fiecare facultate are dreptul sa-si faca propriile reguli de admitere, unele cu examene, altele cu media de bacalaureat si interviu, altele cu un mixt intre cele trei.