| anonim_4396 a întrebat:

Anul acesta termin liceul si vreau sa ma duc la facultate la Brasov. Am intrat pe site-ul Universitatii Transilvania, la facultea de Inginerie electrica si stiinta calculatoarelor pentru a vedea ce medii au avut cei care au fost admisi in anul 2015. Media de admitere consta in nota de la BAC, nota de la matematica obtinuta la BAC (MBAC) si inca o nota notata cu PA. Intrebarea mea este: de unde vine aceasta nota PA?
P.S.tonguee site scrie ca media de admitere se face intre nota de la BAC(40%) si nota de la matematica de la BAC (60%).

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Bănuiesc că te-ai uitat la lista de la linkul :
http://www.unitbv.ro/......3_EECO.PDF

Acolo e vorba de o specializare în Limba Engleză, iar PA = media la Proba de Admitere ( Test de Limba Engleză )!

Toate cele bune!

| bibiu15 a răspuns (pentru bursuc001):

Buna!
Stii unde gasesc un exemplu/varianta a unui astfel de test? Vreau sa stiu la ce sa ma astept...
P.S.: Scuze ca am raspuns asa tarziu!

| bursuc001 a răspuns (pentru bibiu15):

Din păcate, NU am găsit pe net nici un model de test de Limba Engleză de la această facultate/universitate sad