| anonim_4396 a întrebat:

Cineva sa întors în Romania din Spania sau din alte tarii din europa, după ce a dat bac-ul acolo?
Care e procedura de a omologa bacul în Romania la CNRED?
vreo experiență?

3 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Nu ai nevoie de "experienta " pentru echivalare caci ti se explica, pas cu pas, tot ceea ce ai de facut pe pagina :http://www.cnred.edu.ro/#echivalare-Bacalaureat

| Psyco a răspuns (pentru alessia5158):

Ma bucur ca ai găsit pagina, era foarte greu de realizat! bravo! acum îmi trebuie mai multa informație deoarece dacă ai fii făcut studiile afara ai fi știut ca nu iți explica aproape nimic pe pagina de la cnred.
( Daca nu ai răspunsul la o întrebare nu răspunde ca sa câștigi puncte)

| alessia5158 a răspuns (pentru Psyco):

Mare ti-e impertinenta--- mai mare decat mintea cu care te-a inzestrat "mama" Natura! Aceasta, fara a mai pune la socoteala agramatismul de care dai dovada. Rusine sa-ti fie, copile!