| StudiiUK a întrebat:

Lucrez pentu o firma de consultanta educationala din Londra. Suntem parteneri cu aproape toate universitatile din UK si vrem sa ajutam studenti/elevi din Romania care isi doresc sa studieze in UK sa aplice.

Ati putea sa ma ajutati cu niste sugestii continand forumuri, pagini FB/tweeter/Instagram sau site-uri de discutii/anunturi frecventate des de tineri?

Răspuns Câştigător
| eckblume a răspuns:

Pe retelele de socializare sunt grupuri de profesori, de studenti, pagini ale facultatilor, universitatilor. Inscrie-te pe grupuri si distribuie postarea ta (cu informatiile necesare).
Exemplu: istorie 2017-2020 (te-ai inscris pe grup si ai postat). Mai poti iar sa distribui si pe grupurile caminelor.
Mai simplu ar fi creezi o pagina pe Facebook/Instagram si sa scrii acolo ce si cum. Daca faci urmaritori si acestia distribuie la randul lor va fi mai simplu si rapid sa afle toata lumea de oportunitatile oferite.

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Asteapta brexitul si dupa aia vezi cum promovezi ideea. Nu are rost acum sa te ti de asta pana nu se lamuresc treburile in GB, tara o sa mearga spre bine asa cum a fost inainte sa intre in UE.

| anonim_4396 a răspuns (pentru mgtow):

N-are nici o treaba brexitul cu studentia. Ca student, iei viza de student, si stai linistit si te duci la studii, ba chiar poti sa si muncesti part time happy

| mgtow a răspuns (pentru anonim_4396):

ZIceam cu brexitu pentru ca vor reorganiza treburile pana se aliniaza toata tensiunea care e in GB in momentu de fata, asta nu vrea sa zica ca le da frau liber la toti studentii veniti din strainatate aici. Vor pune limita si vor lasa frau liber celor care vor fi nevoiti sa isi faca treaba in nr limitat.

| anonim_4396 a răspuns (pentru mgtow):

Nu ii afecteaza pe studenti happy indiferent in ce conditii parasesc britanicii ue happy Se da viza usor pentru un student in uk. Si de munca, si de studiat. happy

| mgtow a răspuns (pentru anonim_4396):

Vom vedea, cei de la imigrari au zis ca vor face in asa fel sa fie primiti oameni cu studii superioare pentru a munci dar nu in numar nedeterminat, cand s.au ocupat locurile nu mai intra. Iar cei care leaga un hello si bye vor fi acceptati la munca in numar mic.

| anonim_4396 a răspuns (pentru mgtow):

Pai ce treaba au studentii cu muncitorii?
Poti sa te duci student si in japonia, si in america si in uk, free. Trebuie doar sa ai bani sa iti platesti cazare, mancare, si ai si drept de munca. Daca te duci ca un om normal, in usa, mai greu cu viza de munca, dar la studenti e liber in toata lumea, aplici si iei viza fara probleme.

| StudiiUK explică (pentru anonim_4396):

Asa este, universitatile se bazeaza mult pe numarul mare de studenti care vin din EU in fiecare an, in plus economia din UK se bazeaza de asemenea mult pe forta de munca a celor cu studii superioare, nu credem ca brexitul va avea un impact prea mare pentru cei care vor sa studieze sau cei cu studii superioare care vor sa lucreze.