| XmimiX a întrebat:

Conservarea mediului sau dezvoltarea tehnologica? Argumente prin care sustineti una din ele ofer fundahappy

2 răspunsuri:
| BaiatDeGaşcă a răspuns:

Conservarea mediului!

| Evileye6 a răspuns:

Sunt de parere ca ar trebuie sa existe o dezvoltare tehnologica in favoarea mediului inconjurator. Nu dezvoltarea tehnologica este cea mai mare problema, dupa parerea mea, ci risipa de resurse si folosirea lor abuziva, mergand pana la afectarea ecosistemelor la o scara globala. Este adevarat, totusi, ca stilul actual de viata nu poate fi sustinul de sursele alternative de energie. Industria nu se poate baza pe surse de energie inconstante, cum sunt cea solara sau eoliana. Deocamdata, cea mai buna solutie cred ca este conservarea resurselor, dar din ce am citit, se lucreza la alte surse de energie mult mai eficiente si care nu sunt daunatoare mediului.