| Andrei093 a întrebat:

Conteaza ce note ai in facultate? Sau poti lua examenele si cu 5? Si e imporant doar sa iei nota buna in licenta?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nicio nota nu e relevanta, nu te intreaba nimeni ce note ai avut si cat ai luat la licenta. Important e sa se prinda ceva de tine

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Da, contează foarte mult și notele, dacă vrei să obții bursă de merit, ori de studiu. Dacă ești printre studenții cei mai buni, poți beneficia gratuit și de șapte zile pe litoral/ori la munte, tabără (valabil, la facultățile de stat).
Altfel, nu. Trebuie să înveți în sesiune, pentru a promova examenele/colocviile. E important să înveți, să fii conștiincios, să rămâi cu ceva, cunoștințe, nu doar să speri la obținerea unei diplome... De când s-au înființat facultățile particulare, cam toți tinerii fac o facultate. Nu impresionezi pe nimeni, dacă ai o diplomă de licență, ci contează ceea ce știi, cunoștințele acumulate. Oricum, la angajare, vei da concurs pentru postul dorit.