| anonim_4396 a întrebat:

Cum este la facultate? Pe diploma de licenta o sa fie ca pe diploma de bac notele de la examenele finale? Ma refer ca știu ca pe verso sunt notele de la susținerea lucrării de licențe și proba scrisa sau practica, dar notele pe care le iei la toate examenele ce le dai in toți anii facultății la toate materiile studiate unde o sa fie? Îți dă o foaie matricola ca la liceu sau o sa fie și acestea pe diploma? Si aceste conteaza ori nu? Gen sa fie numai note de trecere și conteaza mai mult notele finale, pentru ca o sa fie pe diploma? Probabil nici nu ma fac înțeleasă ca nu m-am exprimat bine, scuze!

2 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Depinde de faculta si de tine. Pe diploma de licenta ai doar notele de la examenul de licenta. In rest ai foaie matricola. Daca iei totul cu minim e cam tristut.

| anonim_4396 explică (pentru Wr3nch):

Pai nici nu este target-ul meu, ca să iau numai de trecere sa trec anul, ci sa învăț cât pot de mult și sa iau chiar nota maxima dacă îmi sta în putință. Vreau sa dau la umf și știu ca nu este ușor, dar nici imposibil. Ma abat de la subiect, voiam sa știu numai despre notele pe care o sa le iau, si valoarea lor, pentru ca de altfel vreau la buget ca taxa e maricica? de aceea, din ce știu trebuie sa menții o anumita medie ca să nu te treacă la taxa pentru anii următori? idk. mulțumesc de răspuns apropo!

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Pe diploma mea sunt trecute mediile pe anii de studiu si media de la licenta.