| AllmaGirl a întrebat:

Corect este Un ciobar-doi ciobani...insa aud la multa lume Un cioban-doi ciobeni....se zice asa in vreo parte a tarii sau cum de e asa raspandita treaba?

8 răspunsuri:
evenso
| evenso a răspuns:

Eu n-am auzit varianta "ciobeni" si cred ca nici nu exista, nici macar prin zona lui Becali rolling on the floor

| anonim_4396 a răspuns (pentru evenso):

Pot sa rad si eu cu tine? happy

| evenso a răspuns (pentru anonim_4396):

Doar daca doresti happy

| Kaℓi a răspuns:

Oh, ce dilema, ce dilema.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa le spui cum vrei, tot ciobani vor ramane. laughing

Răspuns utilizator avertizat
| AllmaGirl explică:

Ooops, scuze, scriam repedelaughing Eu sunt prin Moldova (ca parte a tarii), in zona Iasului, si aud la multi oameni chestia cu ciobenii si nu inteleg de unde au mai scos cuvantul astalaughing

| SilviuAk47 a răspuns:

Evenso are dreptate cuvantul ''ciobar'' nu cred ca exista dar este corect un cioban-doi ciobani totusi il suparam pe nea Gigi rolling on the floorrolling on the floor