| Babydragon a întrebat:

Corigențele se dau în toamnă?

5 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Du-te la școală, fiindcă deja s-a afișat data corigențelor (vezi că unii profesori fac și pregătire înaintea examenelor de corigență. Perioada pregătirii nu e afișată, dar poți întreba la secretariat dacă ei știu ceva despre acest lucru). Pe secretara o găsești la școală toată vacanța. În caz că nu s-a afișat încă data corigenței, întreabă la secretariat, fiindcă profesorii au fixat deja data, dar s-ar putea ca unele secretare să întârzie cu afișarea acestora.
Se dau două examene (scris+ oral) și se face o medie între ele.

http://isjarges.ro/......7-2018.pdf

| FaraNumePls a răspuns:

Da

| Elena9328 a răspuns:

Depinde ce corigente.
Daca te a lăsat corigent și nu te a băgat în bac.
Se dau acum. Nu în toamna.

| rolynight a răspuns:

Da, pe la sfârșitul lui August, întreabă-ți profesorul, totuși, ca să știi data exactă și ce anume trebuie să înveți. Success!

| iknoweverything a răspuns:

Pe la sfârșitul lunii august.