| RobertMoon a întrebat:

Credeți că anul acesta cursurile la facultăți se vor desfășura în format fizic sau online ținând cont că se anunță valul 4 din toamnă? Vreau să mă înscriu la facultate și nu știu ce să fac...aș prefera să fac orele în format fizic pentru că nu mi-au plăcut niciodată orele pe Zoom/Skype. Sunt șanse 50/50 să intru la buget sau taxă la facultatea unde vreau să mă înscriu și nu este deloc convenabil să plătesc taxa de peste 30 milioane stând în fața unui calculator. Aș merge mai mult pe varianta de a lucra 1 an, iar de la anul să mă înscriu la facultate pentru că cel mai probabil se va termina pandemia. Ce sfat îmi dați?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
3 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Noi am făcut fizic încă din februarie, și 100% vom face fizic indiferent de situație.

| Werrich a răspuns:

Universitățile decid formatul. Universitatea din Bucureşti anunță că, începând cu 1 octombrie, va relua toate activităţile didactice în format fizic, faţă în faţă.

| oceanoflove a răspuns:

Universitatea din Bucuresti a anuntat ca se reia fata in fata, dar daca se agravraza situatia cum ai spus se preconizeaza valul 4 in toamna, oamenii nu prea se mai vaccineaza. Deci nimeni nu poate sti. Parerea mea daca ai medir de buget alege facultatea, macar sa profiti. Eu ultimii 2 ani de facultate i-am facut de acasa si mi s-a parut mai obositor decat daca m-as fi dus la facultate.