| Patrunjel123 a întrebat:

Credeti ca cei care se duc la o facultate de medicina unde ai de ales intre chimie si biologie si ei aleg chimia la examen vor fi dezavantajati in facultate? Tot oscilez intre medicina si farmacie si nu stiu ce sa aleg avand in vedere ca imi place mult mai mult chimia pentru ca e mai logica si nu trebuie sa ma chinui prea mult sa retin teoria si nu mi-ar fi greu sa intru la amandoua-medicina/farmacie, iar de anatomie nu prea m-am ocupat in liceu(sunt a 12a la profil mate-info).

Răspuns Câştigător
| Bianca1001Bia a răspuns:

Nu vor di dezavantajati, daca dupa o sa tii ritmul cu restul si inveti bine, o sa ai chiar un avantaj! eu zic, ca chimia merge mai bine pe farmacie thinking si anatomia pe medicina