| cosmin23a a întrebat:

Credeti ca e greu sa intri la o facultate din Anglia? Stiu foarte bine engleza, am Toefl dat cu punctaj bun si am nota de 8, 26 la bac. Credeti ca am vreo sansa la o faculate buna?

4 răspunsuri:
| dikaaa a răspuns:

Salut... Nu vreau sa te descurajez,dar nu trebuie doar sa stii engleza bine pentru ca asta este pe primul plan,acolo se preda in engleza,deci nota la bac e mare,admir,dar conteaza de facultate, si daca vei fi acceptat, se vor lua si dupa aptitudini, in orice caz ai sanse, conteaza cu cine contracandidezi pentru acel loc la facultate... Eu iti urez succes sa intri si la Oxford daca se poate!

| cosmin23a explică (pentru dikaaa):

Cum adica dupa aptitudini?

| dikaaa a răspuns:

Adica si ce poti face tongue, vei avea un test greu inaintea de a intra, si nu e numai pentru oameni de bani gata

| CreeperHelp a răspuns:

Iti recomand sa nu mergi la o facultate din Anglia, acelea sunt pntru oameni de bani gata, desigur daca esti om de bani gata poti intra daca ai aptitudini acceptabile.