| Monyyyyy a întrebat:

Credeți ca pot învață materia de a 10 a la BIO pentru bac intr-o săptămâna?

5 răspunsuri:
| SomethingFunni a răspuns:

Pentru nota 5, se poate.

| ThyDoom a răspuns:

Într-o singură săptămână? Toată materia? Nu știu dacă e posibil. Poate doar în cazul în care mai știi câte ceva din ea. Dacă e s-o iei de la 0, e imposibil. Cel puțin pentru un 10. Dar pentru un 6-7, cred că se poate.

| Horus35 a răspuns:

Nu.

| Monyyyyy explică (pentru ThyDoom):

Nu o iau chiar de la 0 ca stiu ceva din ea.Dar ma gândeam ca dacă la romana pentru simulare am învățat intr-o noapte toate operele, pot și aici. Daca as fi început mai repede cu biologia as fi uitat.Si mai am o luna și ceva.Dar dacă intr-o săptămâna am învățat a 9 a, mai uit câteodată din ea pentru ca am învățat mai devreme.Altii cum invata foarte mult intr-o perioada scurta. Daca as fi început devreme as fi uitat.

| ThyDoom a răspuns (pentru Monyyyyy):

Dacă n-o iei de la 0, și mai știi câte ceva, atunci da, este posibil. Doar că la biologie, fața de română este mult mai mult de reținut. Ești obligat să înveți pe dinafară. Aici nu-ți poți folosi imaginația. Cred că e o diferență între română și biologie (cel puțin pentru mine). La română vei reține întotdeauna mai ușor anumite lucruri. Dar acum depinde de fiecare în parte.