| anonim_4396 a întrebat:

Credeti sau stiti daca exista aplicatii in care pot vorbi cu un robot (de ex) sau orice pentru a vorbi engleza? Mi se pare ca daca port cu cineva o conversatie in engleza progresez mai mult in invatarea limbii si pentru a crea un accent

3 răspunsuri:
| Brizbriz a răspuns:

Am auzit la un moment dat la tembelizor de o aplicatie pentru o gradinita unde se invata intensiv engleza
si reuseau sa faca copchii nu numai sa invete engleza, dar si sa o vorbeasca, chiar EXREM de rapid (chiar MUUULT mai rapid decat romana nativa), cu exercitii in care daca nu reuseai sa spui destul de rapid ce ti se cerea, nu luai "punctele"
insa nu am reusit sa gasesc aplicatia, mi-ar place si mie...

| Anyo1988 a răspuns:

Cel mai bun robot ar putea fi Google asistant care il poti folosii si de pe telefon. in general pentru asta fie tii apasat butonul de home ( in general butonul de mijloc la telefonele cu tuch screen ) si apoi spui " hey google " iti va raspunde si apoi zici ceva how are you doing de exemplu si poti vorbi cu el/ea pana cand crezi ca nu mai are raspunsuri bune apoi inchizi si o iei de la cap big grin este un asistent/robot virtual succes si have funn

| Citara a răspuns:

Cleverbot este un robot dar nu pot asigura ca accesta este 100% funcțional...