| RosaRose a întrebat:

Servus, exista vreun site de unde poti vorbi cu nativi ai unei limbi ( video sau vocal) si din asta sa rezulte invatarea limbii respective mai bine? Sau sa afli skype-ul lor.
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| jewnina a răspuns:

Am gresit..era busuu.com, scuze

3 răspunsuri:
| jewnina a răspuns:

Siteul perfect e bussuu.com. Poti sa chatezi cu persoane din toata lumea si poti invata o gramada de limbi straine. Ca sa inveti ai optiunea gratis, dar si cu plata. Eu la inceput am folosit gratis, dar recent mi.am facut abonament pe un an- cam 65 euro. Si zic ca merita banii pentru ca in 60 de euro poti sa inveti cate limbi vrei.

Nota: daca iti pui o poza draguta vei fi asaltata de arabi care imediat vor webcam, facebook. Dar sunt multe persoane seriose de toate varstele care chiar sunt interesati sa invete.

Cunosc site-ul de cativa ani si eu ii dau nota 10

| RosaRose explică (pentru jewnina):

Multumesc. Te referi la aplicatia Libon? Ca am intrat pe site si nu stiu exact ce sa fac mai departe.

| RosaRose explică (pentru jewnina):

L-am gasit, multumesc mult!

| jewnina a răspuns (pentru RosaRose):

Am gresit..era busuu.com, scuze