| GoldenV a întrebat:

Cu cat poate scadea ultima medie la evaluarea nationala? Am auzit ca au fost rezultate mai mici anul asta. Spre exemplu, la un liceu, ultima medie a fost 8.06, anul asta, cat ar putea sa fie? Plz
Imi trebuie vineri, dau funda si toate cele

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Chiar n-avem de unde sti. Nu conteaza numai media de admitere de anul trecut si mediile mai mici de anul acesta la evaluarea nationala, conteaza si cat de cautat va fi liceul si profilul respectiv.
Asa fiind se poate ca media de admitere necesara sa fie cam aceeasi de anul trecut, posibil mai mica, dar nu cu mult.
In orice caz poti trece liceul si profilul respectiv pe primul loc la optiuni, n-ai nimic de pierdut ci numai de castigat.