| anonim_4396 a întrebat:

Cu ce ar trebui sa incep (sa citesc) daca vreau sa invat si sa inteleg politologia?

3 răspunsuri:
| gabimaris a răspuns:

Complex domeniu ti-ai ales, de ce vrei sa studizi politologie?

| want2bMajestic a răspuns:

Adrian Paul Iliescu-"Introducere în politologie", Editura All, Bucureşti, 2003

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Cu începuturile ei: cum a luat naștere, de când, cine a studiat această știință, care sunt marile nume care s-au consacrat în politologie, care este rolul ei în societate din trecut până în prezent, etc.
Mergi la bibliotecă.
Pa, pa.