| AlexandraGeo22 a întrebat:

Cu ce medie se intra la Economic (de la ce mai mica la cea mai mare)?

Răspuns Câştigător
| r0bert98 a răspuns:

Mediile nu vor fi absolut niciodata identike. Ele se vor schimba in fiecare on pot fi mai mari sau mai miki in primul rand konteaza de kei ke vor sa intre la Ekonomik. Daca sunt foarte multi ii vor lua pe primii nu stiu cat. Daca sunt putini baga si cu media 4 pentru a ocupa lokurile. P.S. Skriu cu k deoareke am tasta... K normal rupta happy

| AlexandraGeo22 explică (pentru r0bert98):

Multumesc happy

| r0bert98 a răspuns (pentru AlexandraGeo22):

Nai prentu ke mas korekta unde am gresit dar nu are rost happy!

2 răspunsuri:
| mixxjim a răspuns:

Poti sa vezi aici mediile cu care s-a intrat la liceele economice din toata tara, alege judetul si orasul din care esti si ti le afiseaza doar pe acelea http://www.admitereliceu.ro/alege-liceu-pas-2?discipline_id=6. Evident, sunt orientative, dar variatiile nu sunt foarte mari de la un an la altul. De exemplu, daca vezi ca s-a intrat cu 8.92 de exemplu si tu ai media 6.50 clar ca nu o sa poti intra acolo la anul. Succes!